12. 7. 2019

V Uherskohradišťské nemocnici se opět konal příměstský tábor s příznačným názvem „Skalpel, prosím!“, zaměřený na zdravotní výchovu dětí ve věku od 7 do 10 let. V pořadí už třetí ročník pod taktovkou Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické si nenechalo ujít přes 20 žáků.

„První den proběhlo seznámení, děti si vyrobily vizitky, na které jsme zaznamenávali jejich aktivitu po celou dobu tábora. Navštívili jsme rychlou záchrannou službu, věnovali se poznávání kostry člověka a také obvazovým technikám, “ přiblížila část programu vedoucí tábora Bedřiška Pleváková. Přímo v prostředí nemocnice pak děti absolvovaly kurz první pomoci jehož součástí byl i monitoring srdeční aktivity. Dále pak trénovaly správnou hygienu rukou a vyslechly krátkou prezentaci o dárcovství krve. Ti odvážnější si také nechali krev odebrat a pod mikroskopem pak mohli všichni zájemci sledovat strukturu krvinek. K dispozici byl i trenažér pro nácvik odběru krve. Nemocnice přichystala také volnou tělocvičnu, kde na účastníky tábora čekala fyzioterapeutka a celá cvičební sestava. Doplňkem fyzické aktivity byly i informace ohledně zdravého a vyváženého jídelníčku. „Program se snažíme doplňovat i některými ´odpočinkovějšími´ aktivitami, letos například muzikoterapií,“ uzavírá Bedřiška Pleváková.

Kromě nových znalostí a zážitků si „budoucí zdravotníci“ odnesli také zasloužený diplom. Řada z nich navíc i přesvědčení, že se chtějí v budoucnu věnovat právě zdravotnické profesi.