18. 11. 2022

V pátek 18. listopadu zavítaly na Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice hned dvě velmi příjemné návštěvy.

Spoustu pohádek si užijí nejmenší pacienti díky štědrému daru v podobě velkoplošné televize, kterou oddělení věnovali Sara Russheim a René Pitrun. Hodnotný dar z charitativní akce Den sportu a světel života proti rakovině osobně předali pořadatelé a majitelé fitness RELAX 21 v Uherském Ostrohu manželé Klaudovi.

U příležitosti oslav Mezinárodního dne předčasně narozených dětí předala na novorozeneckém oddělení zástupkyně spolku Nedoklubko Karla Uherková dárečky pro nejmenší miminka a jejich rodiče.

V tomto roce se Uherskohradišťské nemocnici podařilo získat statut Perinatologického centra intermediární péče a zařadila se tak do celostátní sítě pracovišť pečující o předčasné porody a nedonošené novorozence. „V průměru evidujeme přibližně 70 předčasně narozených dětí ročně, prozatím nejmenším letošním miminkem byla holčička s porodní váhou 1 480 gramů. Spolupráce s Nedoklubkem si moc vážíme, zejména pro rodiče jsou začátky náročné a velmi ocení všechny informace, které jsou s péči o nedonošené miminko spojené,“ sdělila primářka dětského oddělení MUDr. Irena Baroňová.

„Pro miminka máme nachystány čepičky, oblečky i háčkované hračky, které vyrábí naši dobrovolníci. Každé dříve narozené děťátko dostane také startovací balíček s časopisem a edukativními materiály. Malou pozornost jsme připravili i pro personál, jako poděkování za vynikající péči o všechny miminka do dlaně,“ řekla Karla Uherková z Nedoklubka.