16. 1. 2015

Projekt „Modernizace přístrojového vybavení iktového centra UHN“ byl úspěšně dokončen. Nemocnice tak díky finanční podpoře Ministerstva zdravotnictví a Zlínského kraje na vybavení tohoto centra v rámci Integrovaného operačního programu mohla zmodernizovat diagnostické a zdravotní prostředky.

Podpora dosáhla celkové částky 2 278 547 korun, konkrétně Ministerstvo zdravotnictví, odbor evropských fondů přispěl částkou 1 936 765 korun a Zlínský kraj potom 341 782 korunami. Podpora přispěla k modernizaci a obnově diagnostických a terapeutických zdravotních prostředků s cílem dosáhnout úrovně vybavení národních sítí specializovaných pracovišť iktových center.
Iktové centrum v UHN vzniklo v roce 2012 a díky dotacím se dovybavilo o dvě resuscitační lůžka včetně matrací, jedno transportní lůžko, jeden ventilátor pro neinvazivní i invazivní umělou plicní ventilaci, jeden defibrilátor s monitorem a externí stimulací a jeden transkraniální ultrazvuk.
Výsledkem modernizace iktového centra je včasná diagnostika nemoci, což snižuje pravděpodobnost úmrtnosti u pacientů s cévními chorobami mozku. Dalším pozitivem je zmírnění trvalých následků u pacientů, zkrácení délky jejich hospitalizace a urychlení návratu do produktivního života.