12. 12. 2017

Dobrovolníci v Uherskohradišťské nemocnici včera oslavili jeden rok svého působení. V současné době do nemocnice dochází celkem 23 dobrovolníků, a to za pacienty oddělení následné a ošetřovatelské péče a za klienty Zdravotně sociálního střediska.

V rámci výročního zasedání si dobrovolníci sdělovali svoje úspěchy a postřehy za dosavadní činnost s koordinátorkou projektu Terezou Mangl a náměstkyní nelékařského zdravotnictví a kvality Jitkou Bílkovou, která celý projekt zaštiťuje. „Dobrovolníci v Uherskohradišťské nemocnici ve svém volném čase a bez nároku na odměnu navštěvují pacienty s cílem je povzbudit a psychicky podpořit. Pomáhají jim také smysluplně využít volný čas v rámci hospitalizace čtením nebo hraním her. Na oddělení dochází pravidelně i canisterapeuti s terapeutickými psy, kteří vždy potěší nejen pacienty, ale i personál,“ uvedla Tereza Mangl.

Dobrovolníci v rámci setkání přivítali do svých řad kolegu, který bude spolupracovat s nově vzniklým informačním centrem a bude pomáhat příchozím pacientům s orientací v areálu nemocnice. V závěru vyhlásila Tereza Mangl „Dobrovolníka roku“. Tím se stala Nicol Hubíková. Dobrovolníkem – canisterapeutem roku 2017 se stala Andrea Hráčková s pejskem Amie Rox Liwinnau. Všem dobrovolníkům patří velké poděkování.