24. 4. 2018

Včerejší Evropský den melanomu a nabídku preventivního vyšetření bez objednání využilo na kožním oddělení v Uherskohradišťské nemocnici rekordních 104 lidí. Výsledkem je podezření na jeden melanom, čtyři basaliomy a jeden kožní nádor morbus Bowen.

Pacienti s podezřením na zdravotní problém byli kožním lékařem odeslání k vyříznutí těchto projevů kůže s následným mikroskopickým vyšetřením, které určí přesnou diagnózu.

„Dalším šesti pacientům jsme také doporučili odstranění hodně nepravidelných dysplastických pigmentových névů s následným histologickým vyšetřením,” uvedla primářka Kožního oddělení Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Alena Štukavcová.

Vyšetření kůže klinicky i pomocí dermatoskopu provádějí ve dvou kožních ambulancích v Uherskohradišťské nemocnici lékaři celoročně a jsou součástí rutinní každodenní dermatologické praxe. „O vyšetření mateřských znamének je obecně vzrůstající zájem, o tom svědčí i rekordní návštěvnost Evropského dne melanomu v letošním roce,” uzavřela téma primářka Štukavcová.

 

Další informace:

Mgr. Dana Lipovská

tisková mluvčí Nemocnic Zlínského kraje

Tel.: 577 552 440

Mob.: 602 529 058

dana.lipovska@bnzlin.cz