12. 1. 2018

V galerii Patro Uherskohradišťské nemocnice ve čtvrtek 11. 1. proběhlo zahájení nové výstavy s názvem Viděno dvojíma očima. První návštěvníci tak mohli zhlédnout fotografie vzniklé v rámci společného projektu pacientů hospitalizovaných na dětském oddělení a žáků Základní umělecké školy Uherské Hradiště pod vedením Marka Malůška.

Výstava nabízí náhled do pocitů nejmladších pacientů Uherskohradišťské nemocnice a jejich prožitků během pobytu v nemocnici. Právě pacienti jsou autory snímků, žáci ZUŠ na jejich práci navázali v roli kurátorů a tvůrců konečné podoby výstavního souboru. Projekt Viděno dvojíma očima začal v polovině října 2017 a zahrnoval i několik návštěv žáků ZUŠ na dětském oddělení.

K tématu výstavy postupně promluvili ředitel Základní umělecké školy Mgr. Stanislav Nemrava, vedoucí projektu MgA. Marek Malůšek a v neposlední řadě primář dětského oddělení MUDr. Jan Petrželka, který vyjádřil ochotu v projektu v budoucnu pokračovat. Účastníky výstavy čekalo i překvapení v podání žáků hudební třídy ZUŠ pod vedením Pavla Štulíra. Výstavu můžete navštívit v galerii Patro až do konce března 2018.