9. 3. 2023

V prostorách nemocniční galerie Patro mohou návštěvníci Uherskohradišťské nemocnice zhlédnout výstavu velkoformátových fotografií Tváří v tvář. Výstava zachycuje dvanáct žen různého věku, které spojuje nejčastější závažné onemocnění u žen – rakovina prsu.

„Tento jedinečný a emotivní projekt vznikl ve spolupráci s neziskovými organizacemi Mamma HELP a Maminy s rakovinou, jedním z prvotních impulsů k jeho realizaci byla má osobní zkušenost s nádorovým onemocněním,“ představuje výstavu autor fotografií Vladimír Kožíšek.

Cílem projektu je zprostředkovat veřejnosti intenzivní vizuální zážitek, změnit pohled na tuto nemoc a na pacienty s touto diagnózou. „Ve společnosti je téma rakoviny stále obestřeno strachem, lidé o něm nechtějí příliš mluvit. Prostřednictvím naší výstavy se divákovi nesnažíme nic podsouvat, jen ho necháváme pohlédnout hodně zblízka do tváří těchto žen. Ponořit se do jejich příběhu je možné díky přiloženým textům, které jsou u jednotlivých fotografií umístěny,“ dodává fotograf Kožíšek.

Výstavu si můžete v prostorách galerie Patro (centrální objekt, 2. NP) prohlédnout až do konce září 2023.