21. 2. 2019

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek postupně představil ve všech bývalých okresních městech plány na novou nemocnici, která by měla nahradit chátrající areál KNTB ve Zlíně. Při své cestě zavítal také do Uherskohradišťské nemocnice, kde se sešel se zdejším personálem. Nechyběl ani „supervizor“ projektu Martin Šamaj, nebo architektka Martina Hovořáková.

Ve více než hodinové debatě se zdravotníci mohli seznámit s projektem jako takovým, řeč ale byla i o případném financování nebo dopadech na menší okresní zařízení. Zájem o představení projektu byl v Uherskohradišťské nemocnici docela vysoký - přišlo kolem stovky zaměstnanců.

Podle tiskové zprávy Zlínského kraje bude finanční náročnost výstavby nové nemocnice ve Zlíně - Malenovicích zhruba 8 miliard korun a hotová by měla být za šest let. „Od nové nemocnice si mimo jiné slibujeme, že rozhýbe zajeté koleje poskytované zdravotní péče v našem kraji. Není to jen projekt pro Zlín, nová nemocnice bude plnit úkoly regionální i nadregionální, jako je traumacentrum, onkocentrum, onkogynekologie atd. a možná přibydou ještě i další funkce. Chtěli bychom, aby lékaři z našich ostatních nemocnic novou nemocnici pracovně často navštěvovali a nemocnice tak byly propojeny," řekl hejtman Jiří Čunek.

O případné výstavbě nového areálu nemocnice budou teprve rozhodovat zastupitelé Zlínského kraje, a to pravděpodobně v březnu.