28. 8. 2018

V loňském roce musela Uherskohradišťská nemocnice kvůli nepříznivému počasí plánovaný benefiční koncert zrušit. Vystoupení herců Slováckého divadla s písničkami z muzikálu Hra o pyžama se tak o rok odložilo. V neděli 26. srpna to ale nevypadalo s počasím o nic lépe. „Předpovědi byly velmi nejisté. Po loňském rušení koncertu jsme se ale rozhodli to nějak zvládnout a počasí nám nakonec ukázalo vlídnější tvář. Jsem moc rád, že se benefice mohla uskutečnit a že se navíc povedla,“ popisuje Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

Přesně s úderem čtvrté odpolední se heliport nemocnice rozzářil slunečními paprsky, a tak se herci Slováckého divadla mohli převléct do svých pestrobarevných retro kostýmů, které muzikálu dodávají na rozvernosti. „Pokud by byla taková zima jako během zkoušek, odehráli bychom to v civilu a lidem se omluvili. Bylo opravdu velké chladno, naštěstí jsme ale k této variantě nemuseli přistoupit,“ řekl David Vacke, herec a moderátor benefičního odpoledne.

Několik desítek návštěvníků tak pobavily písničky, krátké repliky z představení i tanec. Příjemnou atmosféru dokreslila také nabídka dobrot z nemocniční kuchyně nebo z dílny Mlsného kocoura.  Vstupné na akci bylo dobrovolné, výtěžek nemocnice nasměřuje do svého celoročního projektu, kterým je Rok dítěte. „Rádi bychom tyto prostředky použili k nákupu vybavení dětského oddělení, které se už v dohledné době přestěhuje do právě dokončovaného druhého centrálního objektu,“ specifikoval účel benefičního koncertu ředitel Petr Sládek.

Návštěvníci na vstupném věnovali nemocnici bezmála osm tisíc korun. A pokud přičteme ještě sponzorské dary, podařilo se získat celkově téměř dvacet tisíc korun. „Velice nás těší, že jsou lidé ochotní nás podpořit. Chtěl bych jim za to poděkovat, stejně tak i firmám, které nám pomáhají. A dík zaslouží také Slovácké divadlo, které opět předvedlo profesionální výkon,“ zhodnotil benefici Petr Sládek.

Zpracovala:
Mgr. Barbora Žáková
odborný administrativní pracovník PR a marketingu
Uherskohradišťské nemocnice a. s.

Další informace poskytne:
Bc. Egon Havrlant