30. 8. 2021

Poslední prázdninovou neděli se pod patronátem Hematologicko transfuzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice uskutečnil oblíbený cyklistický výlet se symbolickým názvem Jedu na krev.

Akce se zúčastnili nejen dárci krve, ale také rodiny s dětmi, aktivní i rekreační cyklisté a příznivci nemocnice. Na start se tak v letošním ročníku postavila necelá stovka jezdců.

„Chtěla bych jménem našeho oddělení poděkovat všem, kteří dnes přijeli. Ani jsem nedoufala, že se nás přes nepříznivou předpověď počasí sejde tolik. Tuto akci již třetím rokem pořádáme jako poděkování všem dárcům krve za jejich pravidelnou a spolehlivou účast,“ vyjádřila svůj dík primářka hematologicko transfuzního oddělení MUDr. Marta Černá.

Účastníci cyklovýletu si mohli na základě svých sil a odhodlání vybrat jednu ze dvou tras. Kratší okruh označený „Pohodáři“ měřil 30 kilometrů a dal se ještě dobrovolně prodloužit o dalších 18 kilometrů přes Holý kopec. Delší trasa, která čítala úctyhodných 75 kilometrů, si vysloužila označení „Sportovci“. Společným odpočinkovým bodem byla zastávka na Smraďavce, kde bylo pro cyklisty nachystáno drobné občerstvení, pro nejmenší účastníky i medaile spolu se sladkou odměnou. Po zdolání trasy proběhlo losování o věcné ceny v podobě cyklistického vybavení a doplňků.

„Mé děti se na tuto akci těší snad hned po skončení té předchozí. Tohle je pro ně nejkrásnější a velmi důležité zakončení prázdnin. Za celou akci jsme moc vděční a všem děkuji za její realizaci,“ prohlásila zúčastněná cyklistka Jana Novotná.

Pozitivní hodnocení cyklodne zaznělo i od primářky Černé: „Myslím, že se nám dnešní den velmi vydařil, počasí vyšlo na jedničku. Setkání s našimi dárci jinde, než na našem oddělení bylo velmi příjemné. Doufám, že se v tak hojném počtu sejdeme i příští rok.“

Organizátoři děkují všem účastníkům, ale také partnerům akce, kterými byly firmy Ray Service, AUTO UH, HOPE SPORT, KOLA LYŽE ŠMÍDEK a společnost Maspex. Mediálním partnerem akce byla regionální televizní stanice TVS.