29. 3. 2022

V minulém týdnu čekalo na klienty Zdravotně sociálního střediska příjemné překvapení. V rámci letošního projektu Uherskohradišťské nemocnice Rok seniora navštívili zařízení speciálně vycvičení pejsci. Canisterapie funguje v nemocnici již od roku 2014 a u klientů i hospitalizovaných pacientů na odděleních následné péče se vždy těšila velké oblibě.

„Pejsky mám strašně ráda, doma jsme vždy nějakého měli. Dnešní návštěva mě moc potěšila a zvedla náladu o sto procent,“ říká paní Šťastná, klientka Zdravotně sociálního střediska.

Dobrovolnický program, do kterého spadá i canisterapie jako pomocná terapeutická metoda, musel být kvůli nepříznivé epidemické situaci v posledních dvou letech téměř zcela zastaven. Uherskohradišťská nemocnice zahájila první canisterapií v roce 2022 jeho obnovu a nadále hodlá dobrovolnický program rozvíjet v co největší možné míře.