24. 10. 2022

Třetího ročníku prestižní konference věnované kybernetické bezpečnosti ve zdravotnictví s názvem „Metamorfosa – nutné kroky k bezpečnému zdravotnictví, III. část“ se v minulém týdnu zúčastnili i zástupci Uherskohradišťské nemocnice. Na půdě kongresového centra Ústřední vojenské nemocnice vystoupil jako aktivní účastník panelové diskuze člen představenstva pro oblast provozu, obchodu a investic Mgr. Jozef Machek, přednášku na téma „Kybernetická bezpečnost v menší nemocnici,“ prezentoval Ing. Tomáš Iránek, manažer kybernetické bezpečnosti.

„Konference si klade za cíl šířit osvětu mezi pracovníky nemocnic, zaznělo zde několik zajímavých přednášek na téma kybernetické bezpečnosti ve zdravotnických zařízeních. V porovnání s celorepublikovým průměrem jsme jako nemocnice uspěli, nicméně nadále soustavně pracujeme na implementaci a zkvalitňování bezpečnostních opatření, která nás dokáží zajistit proti možným kybernetickým hrozbám,“ sdělil Mgr. Machek.