27. 10. 2016

V prostorách kongresového centra REC Group ve Starém Městě se uskutečnila další Odborná konference Uherskohradišťské nemocnice. Byla věnována 75. výročí vzniku porodnicko gynekologického oddělení v UHN.

Odborná konference Uherskohradišťské nemocnice se konala ve Starém Městě již po třinácté a byla tentokrát věnována především porodnicko gynekologickému oddělení, které letos slaví 75 let od svého vzniku. Při této příležitosti byli na konferenci pozváni i hosté z oboru, kterými byli například prof. MUDr. Pavel Ventruba z Gynekologicko porodnické kliniky Fakultní nemocnice Brno (téma Vývoj reprodukční medicíny v ČR), prof. MUDr. Radovan Pilka z Porodnicko gynekologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc (téma Robotika v gynekologii) nebo primář Gynekologicko porodnického oddělení KNTB Zlín MUDr. Zdeněk Adamík (téma Spolupráce porodnic Zlínského kraje s Perinatologickým centrem). Přednášejícími pak byli lékaři a sestry z Uherskohradišťské nemocnice v čele s primářem PGO MUDr. Jiřím Březinou. Konference se zúčastnily celkem téměř tři stovky odborníků z Uherskohradišťska.