2. 4. 2024

Spolek Korunka Luhačovice věnoval Dětskému oddělení Uherskohradišťské nemocnice nové přístroje v hodnotě 30 tisíc korun. Na přání zdravotníků byl zakoupen například nový kompresorový inhalátor, který bude nejmenším pacientům pomáhat při léčbě horních a dolních cest dýchacích, čidla k pulsnímu oxymetru či odsávačka mateřského mléka.

„S Uherskohradišťskou nemocnicí spolupracujeme dlouhá léta, je pro nás srdcovou záležitostí. Každý rok se snažíme kromě tradiční vánoční nadílky pro nejmenší pacienty pořídit i přístroje a vybavení, které jsou na oddělení potřeba,“ říká zakladatelka a předsedkyně spolku Korunka Luhačovice Veronika Záhorská.

„Od podzimu až do jara tvoří největší část našich pacientů děti, které mají respirační obtíže. Právě proto jsme se rozhodli za poskytnutý dar pořídit inhalátory a dechové pomůcky. Velkým pomocníkem jsou i zakoupené doplňky k pulsnímu oxymetru, který slouží k monitorování okysličení krve a snímání pulsu našich pacientů,“ dodává primářka dětského oddělení MUDr. Irena Baroňová.

Děkujeme!