13. 4. 2015

Není to zdaleka poprvé, co občanské sdružení KORUNKA LUHAČOVICE pomohlo s nákupem vybavení dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Tentokrát věnovalo sdružení dvanáct monitorů dechu pro kojence a děti do jednoho roku věku.

Monitory dechu v ceně 15 tisíc korun slouží pro kontrolu dýchání dětí. Každé dítě narozené v Uherskohradišťské nemocnici a hospitalizované děti do půl roku věku mají v postýlce automaticky speciální elektronickou podložku se senzorem, který hlídá jejich dech. V případě jakýchkoliv problémů se ozve hlasitý alarm. Staré monitory již dosluhovaly, a tak KORUNKA LUHAČOVICE nakoupila osm monitorů pro dětské oddělení a čtyři pro novorozeneckou stanici. "V loňském roce jsme zakoupili televizi na dětskou JIP v Uherskohradišťské nemocnici, letos jsme chtěli pomoci dovybavit oddělení novými monitory dechu. Máme v plánu také zpestřit malým pacientům jejich pobyt v nemocnici novými hračkami a stolními hrami," uvedla ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Záhorská.

Ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Záhorská na dětském oddělení UHN