15. 8. 2022

V posledních měsících mohou zákazníci lékáren napříč celou republikou evidovat výpadky u vybraných druhů léčiv. Přerušení dodávek zpravidla souvisí s výrobními potížemi, logistickými problémy či s obchodním rozhodnutím držitele registrace. Výpadky léků většinou trvají několik týdnů, v některých případech i měsíce.

„Snažíme se tyto výpadky předvídat a díky tomu disponujeme poměrně velkými zásobami,“ říká Mgr. Marcel Pandadis, vedoucí lékárny Uherskohradišťské nemocnice.

„V případě, že nastane dlouhodobý výpadek u konkrétního produktu, aktivně hledáme cesty, jak přípravek adekvátním způsobem nahradit.  Jednou z možností je například příprava individuálně připravovaných léčivých produktů, které, alespoň z části, mohou nahradit některá léčiva na trhu dlouhodobě nedostupná,“ dodává Pandadis.

Neváhejte se obrátit přímo na zaměstnance lékárny Uherskohradišťské nemocnice s dotazem na dostupnost či možnost nahrazení požadovaného přípravku. Více informací Vám rádi poskytneme na tel. čísle: 572 529 872.