4. 4. 2022

V pátek 1. dubna se na dětském oddělení Uherskohradišťské nemocnice uskutečnil další ročník Noci s Andersenem. Jelikož v noci nemocní pacienti nabírají ve spánku síly, přijeli je potěšit a přečíst pohádku O potopě světa zástupci místní knihovny tradičně už v brzkých odpoledních hodinách.

Za doprovodu hudebníka a loutkaře Víta Marčíka přednesla dětem pohádku také zakladatelka Noci s Andersenem knihovnice Hana Hanáčková. „Tradice pořádání této krásné akce se zrodila v naší knihovně už v roce 2000, do nemocnice docházíme pravidelně jen o pár let méně. Trošku netradičně zde pro mě platí, že čím méně posluchačů, tím lépe,“ říká s úsměvem Hana Hanáčková. Děti přišel také pozdravit samotný spisovatel Hans Christian Andersen v podání ředitele Knihovny BBB Radovana Jančáře.

„Jsem moc ráda, že jsme našim pacientům mohli toto milé setkání zprostředkovat. Jakákoliv činnost a zpestření pobytu v nemocnici je pro ně vždy příjemným rozptýlením,“ sděluje Marcela Bednaříková, učitelka MŠ, která se v Uherskohradišťské nemocnici věnuje pacientům hospitalizovaným na dětském oddělení.