5. 12. 2018

Mikuláš v doprovodu dvou krásných andělů a jednoho nezbedného čerta zavítal s půldenním předstihem i na Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Každé z přítomných dětí, které musí tuto dlouho očekávanou událost trávit na lůžku, tak potěšil bohatým balíčkem plným dobrot. Mikulášskou nadílkou přitom na lůžkovém oddělení nemocnice nepohrdli ani kluci, kterým k dospělosti chybí už jen měsíce.

Mikuláš se svou družinou vstoupil na dětské oddělení už v dopoledních hodinách. Na všech pokojích ho vítaly děti básničkami, písničkami, obrázky nebo dokonce modlitbičkami. Za odměnu jim dva půvabní andělé rozdávali balíčky, které i v letošním roce věnovala nemocnici firma Hamé. „S Uherskohradišťskou nemocnicí spolupracujeme dlouhodobě, mikulášská nadílka tak patří k tradičním akcím. Jsme rádi, když naše dárečky vykouzlí úsměv na tváři a pomůžou dětem zpříjemnit chvilky, strávené na nemocniční posteli,“ říká Petr Kopáček z firmy Hamé. V letošním roce navíc firma přišla s jednou novinkou, a to s fotoaparátem, který umí ihned fotografii vyvolat. Kdo měl zájem, mohl tak mít hned na místě fotku na památku.

Mikulášskou družinu nemocnici zajistili studenti Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické. „Se zdravkou spolupracujeme dlouhé roky. Její studenti to u nás většinou dobře znají ze svých praxí a vycházejí nám vstříc. Letos se navíc nadílka mimořádně povedla. Struktura našich pacientů je právě teď velice pestrá - máme tady od těch nejmenších dětí až po téměř dospělé.  A všichni byli dnes mimořádně dobře naladění. Moc se nám to líbilo,“ pochvalovala si dopoledne vedoucí staniční sestra Dana Hanáčková.