5. 12. 2022

Hned dvě mikulášské družiny dorazily v pondělí 5. prosince do Uherskohradišťské nemocnice. Dopoledne navštívili Mikuláš, čert a anděl seniory na odděleních následné péče a klienty Zdravotně sociálního střediska. Hospitalizovaní senioři a obyvatelé střediska přijali jejich přítomnost s nadšením, mnohdy s dojetím v očích i hlase ocenili vlastnoručně vyrobené perníčky, které si pro ně studentky třetího ročníku oboru Všeobecná sestra na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně připravily.

Odpolední nadpozemská návštěva složená ze studentek Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické z UH zamířila potěšit nejmenší pacienty. Mikuláš, dva krásní andílci a neposední čerti postupně navštívili dětské lůžkové oddělení, jednotku intenzivní péče i prostory ambulancí. „Pro hospitalizované děti je návštěva Mikuláše vždy velkým zpestřením. Jsme moc rádi, že i letos za námi Mikuláš se svými pomocníky dorazil a všichni si mohli poslechnout básničky a písničky, které měli naši pacienti pro tuto příležitost připravené. Pro děti i maminky to bylo moc příjemné rozptýlení,“ okomentovala dnešní návštěvu vedoucí staniční sestra Dana Hanáčková.

O bohatou nadílku se letos postaraly firmy Orbico a CZ TOOLS, které dětskému oddělení věnovaly spoustu krásných hraček. Praktický dárek v podobě ručně pletených ponožek putoval malým pacientům od babiček z Klubu ponožka. V balíčku čekaly na děti také výrobky od společnosti Orkla Foods ČR a SK, zdravé dobroty připravil i stravovací provoz Uherskohradišťské nemocnice.