4. 12. 2019

Mikuláš přišel i letos do Uherskohradišťské nemocnice o něco dříve, už dnes dopoledne tak v doprovodu anděla a dvou čertů rozdával nadílku malým pacientům na dětském oddělení. Čtyřčlenná mikulášská družina tak s košíkem tradičně naplněným balíčky se sladkostmi a ovocem prošla nejprve všechny dětské lůžkové pokoje v pátém patře nového interního pavilonu a pak potěšila i malé návštěvníky dětské ambulance.

Nadílku opět pomohla připravit firma Hamé a také stravovací provoz Uherskohradišťské nemocnice, do kostýmů Mikuláše, anděla a čertů se i letos převlékli studenti Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti. „Studujeme na zdravotnické škole ve druhém ročníku, na praxe do nemocnice budeme chodit až příští rok, takže pro nás bylo dnes zajímavé pozorovat i provoz oddělení. Menší děti se trošku bály čertů a ty starší jsme museli vyloženě rozezpívat, protože by byli jinak pořád ponoření ve svých mobilech. Všichni ale slibovali, že jsou hodní, tak snad jsme jim pobyt tady aspoň trošku zpříjemnili a nadílka se jim líbila,“ řekla Denisa Čagánková, která se převlékla za anděla.

Na lůžkovém oddělení bylo dnes patnáct dětí od těch malých až po téměř dospělé. „Studenti v kostýmech potěší každý rok děti, rodiče i nás zdravotníky. Mikulášská nadílka patří k vánočnímu času a vždycky se na ně těšíme. Také my jsme si jako poděkování připravili dárečky, které pro mikulášskou družinu vyrobili v naší školce. Mikuláš s andělem přesvědčili opravdu všechny děti k nějaké té písničce nebo básničce, byla tu dnes moc příjemná atmosféra,“ doplnila Dana Hanáčková, vedoucí staniční sestra Dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice.