11. 10. 2021

V pátek 8. října se do Uherskohradišťské nemocnice dostavila volební komise a umožnila tak 54 hospitalizovaným pacientům odevzdat svůj hlas při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

„Naše nemocnice poskytla Městskému úřadu v Uherském Hradišti maximální součinnost k vytvoření zvláštního seznamu voličů, dle pokynů vydaných Ministerstvem zdravotnictví,“ říká Mgr. Jakub Crkva, vedoucí procesně právního útvaru Uherskohradišťské nemocnice.

Prvním voličem v nemocnici byl osmasedmdesátiletý Jaroslav Škrabal z Huštěnovic. „K volbám chodím pravidelně, jsem proto moc rád, že jsem o tuto možnost nepřišel ani při mé hospitalizaci a všem zúčastněným moc děkuji za zprostředkování,“ uvedl pan Škrabal, který se po problémech se srdcem zotavuje na interním oddělení.

Zájem o volby projevilo zhruba 10 % všech hospitalizovaných pacientů. Ve srovnání s minulými volbami do sněmovny před čtyřmi lety se jedná o mírný nárůst zájmu ze strany voličů pobývajících toho času v nemocnici.

Možnost volit byla umožněna i pacientům s onemocněním Covid-19. „V současné době máme na infekčním oddělení hospitalizovaných 8 pacientů s koronavirovým onemocněním, z nichž 1 projevil o volby zájem. K tomuto voliči byla vyslána speciální komise pro hlasování se zvláštní přenosnou schránkou,“ doplňuje
Mgr. Crkva.