27. 1. 2020

Muž, který byl v pondělí 27. ledna 2020 hospitalizovaný na Infekčním oddělení Uherskohradišťské nemocnice s podezřením na nákazu novým koronavirem, se dostal do péče zdravotníků poté, co se obrátil na plicní ambulanci v Kroměřížské nemocnici. Nyní je muž stabilizovaný, je v izolaci a byly mu odebrány vzorky, které nemocnice odeslala na rozbor do specializované laboratoře v Praze. Výsledky by měly být známy v průběhu zítřka.

Muž přišel do Kroměřížské nemocnice v pondělí dopoledne s příznaky chřipkového onemocnění a zároveň uvedl, že na konci prosince a na začátku ledna byl jako turista v Číně. Zdravotníci ihned udělali nezbytná opatření, vybavili se ochrannými pomůckami, pacientovi nasadili roušku a umístili jej do izolace.

Po domluvě s hygieniky byl muž sanitkou transportován na Infekční oddělení Uherskohradišťské nemocnice, kde je hospitalizován na samostatném pokoji v izolaci a jeho stav je stabilizovaný. Personál, který o muže pečuje, je vybaven ochrannými pomůckami a přistupuje k němu standardně jako k infekčnímu pacientovi s nebezpečím vzdušné nákazy. Na infekčním oddělení v Uherském Hradišti byly pacientovi také odebrány vzorky, které nemocnice odeslala na rozbor do specializované laboratoře v Praze, aby mohla být případná nákaza novým koronavirem potvrzena či vyloučena. Výsledky by měly být známy v průběhu zítřka, tedy v úterý 28. ledna 2020.

Na dotčených odděleních nebyla aktuálně zavedena žádná speciální opatření, provoz nemocnic v Kroměříži a Uherském Hradišti není tedy v tuto chvíli nijak omezen a běží normálně.