8. 6. 2015

Den pro rodinu, který uspořádala Uherskohradišťská nemocnice v sobotu 6. června ve svém areálu, navštívilo během odpoledne několik stovek dětí i jejich rodičů. Benefiční akce se konala v rámci celoročního projektu nemocnice Rok výživy.

Na Dni pro rodinu si děti mohly zasoutěžit v různých disciplínách a získat poté zajímavé ceny. Hned začátkem akce se jim jako kouzelník předvedl herec Slováckého divadla Tomáš Šulaj se svým kouzelnickým vystoupením. Děti si mohly užít také záchranáře nebo profesionální hasiče z Uherského Hradiště – ti jim v horkém počasí připravili i vodní osvěžení. Velký zájem byl také o Dětskou vědeckou kavárnu Základní a mateřské školy Čtyřlístek z Uherského Hradiště, skákací hrad či vláček Steelinka, který vozil děti i jejich rodiče po areálu Uherskohradišťské nemocnice. Předvedly se i fyzioterapeutky z oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny Uherskohradišťské nemocnice, které děti učily správné držení těla a různá cvičení. Letošní novinkou bylo jezdění dětí na koních a možnost zkusit si zahrát dětský golf. Závěrem pak ještě vystoupili herci Slováckého divadla David Vacke a Jiří Hejcman s povídkami Žlutá bunda s pokaženým zipem a Zuzanka a písmenka. Došlo i na závěrečné vylosování čtyř výherců z dětí, které soutěžily. Ceny jako mobilní telefon, přehrávač MP4 nebo sluchátka věnovala firma NWT.
Hlavními partnery akce byli Všeobecná zdravotní pojišťovna a Lázně Luhačovice. Dalšími sponzory potom firmy Voma, Chrištof a UH Car. Mediálními partnery byli rádio Kiss Publikum, regionální televize TVS a Dobrý den s Kurýrem. S organizací Dne pro rodinu pomáhali také dobrovolníci – kromě zaměstnanců UHN také studenti Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti.