25. 12. 2016

Na Štědrý den, v průběhu noci i poté neřešily ambulance v Uherskohradišťské nemocnici nic výjimečného, šlo spíše o klasické problémy typu bronchitida, střevní chřipka, pohmožděnina či zlomenina. O Štědrém dnu se narodilo v porodnici UHN šest dětí.

Lékaři interní ambulance ošetřili několik případů bronchitidy a kolapsové stavy, objevilo se i několik případů střevní chřipky a dvě intoxikace alkoholem. Traumatologové potom v průběhu Štědrého dne ošetřili 24 úrazů – pohmožděniny, zlomeniny. Pět pacientů utrpělo úrazy po pádu na náledí. Lékaři ošetřili také drobná popálení o svíčky či při smažení kapra. Dětskou pohotovostí prošlo na Štědrý den 24 pacientů, většina s laryngitidou, dýchacími problémy, virózami nebo střevní chřipkou, pět bylo hospitalizováno na dětském oddělení, tři na dětské JIP.

25. prosince již byla otevřena také ORL ambulance, lékaři ošetřili jednoho pacienta s podezřením na kost v krku, ta se ale nakonec nenašla. Šlo tedy zřejmě pouze o poškrábání kostí, která se sama uvolnila a pacient ji spokl. V traumatologických ambulancích řeší nejvíce úrazy ze sportů nebo ze samotné chůze jako jsou podvrtnuté kotníky a podobné záležitosti.

A veselejší informace z porodnicko gynekologického oddělení.:) Na Štědrý den se narodilo celkem 6 dětí – 3 kluci a 3 děvčata. Poslední miminko to stihlo těsně – narodilo se 23:51.