20. 4. 2021

Novorozené děti v UHN budou mít od dnešního dne další ochránce, a to v podobě 10 monitorů dechu v hodnotě 20 000 Kč, které nemocnici zprostředkovala v rámci projektu „Maminko, dýchám“ Nadace Křižovatka.

Cílem tohoto projektu je vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice a následně umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým dítětem domů.

„S Nadací Křižovatka spolupracujeme již několik let a velmi jim za zprostředkování nákupu nových monitorů dechu děkujeme. Díky těmto přístrojům můžeme detekovat pohyby a správné dýchání miminek, pomáhají předcházet zdravotním potížím, či syndromu náhlého úmrtí kojence,“ uvedla primářka dětského oddělení MUDr. Irena Baroňová.

Velké poděkování za financování nákupu monitorů dechu patří společnostem V.P.M. Trans a FONERGY.