5. 5. 2022

Zdravotníci z pracoviště Hygienicko epidemiologického střediska Uherskohradišťské nemocnice se 5. května připojili ke Světovému dni hygieny rukou. V přízemí centrálního objektu během čtvrtečního dopoledne radili pacientům a návštěvníkům nemocnice, jak si ruce správně mýt a dezinfikovat. Tuto kampaň každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace (WHO), letos s podtitulem „Clean care for all – it''''''''s in your hands“ (Hygiena pro všechny – je to ve tvých rukou).

Cílem akce bylo upozornit veřejnost na nebezpečí infekčních onemocnění přenášených právě prostřednictvím nedostatečné či nesprávně provedené techniky mytí a dezinfekce rukou. S průvodci různých infekčních onemocnění se přitom setkáváme při užívání běžných předmětů jako jsou mobilní telefony, bankovky či počítačové klávesnice.

„Zájemcům jsme radili se správnou technikou mytí a dezinfekce rukou, na místě si měli možnost umýt ruce ve fluorescenčním roztoku a případné nedostatky odhalit pod UV lampou,“ přiblížila program preventivní akce Marie Hubáčková, vedoucí hygienicko epidemiologického střediska.

Účastníci také získali důležité informace o prevenci vzniku infekčních onemocnění, pro každého byla připravena drobná pozornost. Vyfotit se pak mohli před tematickou fotostěnou a svou účast zveřejnit přidáním fotografie na sociálních sítích.

Za podporu a pomoc děkujeme spolupracujícím firmám Schülke a Hartman a studentům ze Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště.