10. 2. 2015

Kateřina Hájková, zdravotní sestra z oddělení nefrologie a dialýzy Uherskohradišťské nemocnice, postoupila do finále soutěže Miss sestra. Ve finále, které se uskuteční 13. února, se objeví jako jediná soutěžící ze Zlínského kraje.

Šestadvacetiletá Kateřina Hájková pracuje na dialýze v Uherskohradišťské nemocnici čtvrtým rokem. Do finále postoupila na základě smskového hlasování jako sedmá z osmnácti zdravotních sester z celé České republiky. Trému však před soutěží necítí. "Byla už jsem v Praze na takové generální zkoušce, se všemi jsem se seznámila, tak se teď spíš těším," řekla Kateřina. Finále soutěže Miss sestra proběhne  v pátek 13. února na pražském Žofíně, bude součástí programu šestého reprezentačního plesu sester. Kateřinu Hájkovou čeká stejně jako devět dalších finalistek promenáda v sesterské uniformě i šatech nebo rozhovor s členy odborné poroty. V té mimo jiné usednou například bývalá ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, kardiochirurg Jan Pirk nebo plastický chirurg Jan Měšťák. Jméno nové Miss sestra bude na plese vyhlášeno o půlnoci.