7. 11. 2016

Uherskohradišťská nemocnice má nové, i za tmy viditelné označení. Světelné logo umístěné na budově hematologicko transfuzního oddělení usnadní orientaci a zároveň důstojně označuje nemocnici jako celek.

Plastický světelný nápis je široký 12 metrů, vysoký 1,5 metru a plasticita písmen je 125 milimetrů. "Písmena samotná jsou vyrobena z hliníkového plechu, čelní strana z akrylátu, který je olepen transluscentní barevnou fólií. Prosvětlení nápisu zajišťují energeticky vysoce efektivní LED diodové moduly," vysvětlil Jiří Vodárek ze Studia 5, které je autorem návrhu řešení a dodávky celého systému. Nutno ještě dodat, že svítící nápis se spíná automaticky při blížícím se setmění a vypíná při úplném rozednění díky použití soumrakového spínače.