28. 5. 2018

Nový vstup do Centrálního objektu Uherskohradišťské nemocnice a.s. se začne budovat na začátku letošního června. Stavba na čtvrt roku uzavře původní vchod do komplexu, v němž je soustředěna lůžková i ambulantní péče chirurgických oborů, operační sály a anesteziologicko-resuscitační oddělení. Výsledkem úprav bude nová vstupní přístavba, která nabídne prostorné a komfortní zázemí pro pacienty a návštěvníky nemocnice.

Úpravy vstupu souvisejí s blížícím se dokončením novostavby interního pavilonu, který je umístěn za budovou centrálního objektu a měl by být dokončen letos na podzim. „Vzhledem k plánovanému otevření nového interního pavilonu očekáváme, že se rapidně zvýší průchodnost pacientů centrálním objektem. Pro vyšší komfort a snazší průchodnost budovou se začíná realizovat i stavba vstupního objektu, kde bude pacientům k dispozici samostatné informační centrum, kavárna s posezením i sezonní venkovní zahrádkou a také dobře dostupné toalety,“ popsal Vladimír Kudr, provozně technický náměstek Uherskohradišťské nemocnice.

Stavba vstupního objektu si podle jeho slov vyžádá uzavření stávajícího vstupu do centrálního pavilonu chirurgických oborů na celé tři měsíce. Stavební práce začnou v pondělí 4. června 2018 a dokončeny by měly být na začátku září. „Po tuto dobu bude vstup do budovy možný pouze bočním vchodem vlevo a to ve směru od laboratoře biochemie. Na průjezd sanitek a osobních aut a na bezpečný výstup a nástup pacientů bude dohlížet náš pomocný personál. Příchozí do areálu nemocnice budou naváděni na obchůznou trasu pomocí informačních tabulí,“ doplnil Vladimír Kudr.

Do prostor náhradního vstupu, který je samozřejmě bezbariérový, bude dočasně přesunut také informační kiosek a orientaci v budově usnadní rovněž doplněné směrové poutače. Centrální registrace pacientů a lékárna zůstávají na svém místě a budou po celou dobu stavby přístupné pacientům i návštěvníkům beze změn. Celkové náklady na vybudování nové vstupní přístavby Centrálního objektu Uherskohradišťské nemocnice dosáhnou výše 22 miliónů korun.

Zpracoval a další informace poskytne:
Bc. Egon Havrlant
tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje