17. 7. 2019

Pod Očním oddělením Uherskohradišťské nemocnice začala v pondělí 15. července fungovat nová služba pro veřejnost. Jde o oční optiku, která lidem nabízí možnost profesionálního měření zraku, poradenství, ale také přímého nákupu brýlí na míru.

„S přístavbou nového vstupu, kam jsme na podzim loňského roku přesunuli také bufet, se nám v přízemí prvního centrálního objektu uvolnil docela zajímavý prostor. Přemýšleli jsme, jak jej smysluplně využít a napadla nás právě oční optika. Její umístění je v podstatě ideální, přímo totiž navazuje na ordinace oční ambulance,“ přibližuje genezi novinky ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

„Oční optika je skvělým doplňkem zdejšího očního oddělení. Její součástí je totiž také vyšetřovna, kde pacientům můžeme odborně změřit zrak. V případě, že při vyšetření zjistíme projevy očního onemocnění, můžeme pacienta hned objednat k dalšímu vyšetření na vedlejší ambulanci,“ upozorňuje na jednu z výhod nového provozu zdejší optometristka Lenka Novotná.

Optika svým zákazníkům nabízí celou škálu služeb- samozřejmostí je prodej a zhotovení brýlí přímo na míru pacientovi, zábrus skel do vlastních obrub nebo anatomická úprava a rovnání brýlí. V nabídce je také servis a čištění brýlí, nebo měření propustnosti brýlových skel pro UV záření. Už zmíněné vyšetření mohou zdejší pracovníci doplnit o měření nitroočního tlaku a odborné poradenství pro řešení konkrétní refrakční vady. Tato měření mají lidé navíc zcela zdarma.

„Dbáme na to, abychom měli na vyšetření refrakční vady každého pacienta dostatečný časový prostor, což výrazně přispívá k přesnosti měření. Na prvním místě je vyslechnout daného člověka, zjistit jeho potřeby a měření pak uzpůsobit podle jeho potřeb, tedy třeba podle jeho pracovní vzdálenosti, způsobu nošení brýlí a podobně. Za výsledky vyšetření přebíráme plnou zodpovědnost. V případě, že naše korekce nebude vyhovovat, budeme s klienty dále spolupracovat na odstranění jakéhokoli problému,“ doplňuje Lenka Novotná.

Velkým lákadlem by mohlo být pro veřejnost i to, že na rozdíl od pojišťoven, které od srpna 2019 přestanou pacientům nad patnáct let proplácet příspěvky na brýle a optické pomůcky, oční optika Uherskohradišťské nemocnice tuto slevu zachová a svým pacientům ji z ceny brýlí bude odečítat i nadále. „Za velkou výhodu považuji také to, že když je právě volný termín, vyšetření může proběhnout okamžitě. Je ale také možné se objednat na konkrétní datum a čas, a to buď telefonicky, e-mailem nebo přes webové stránky nemocnice. Jde to i osobně a přes oční ambulanci. Brýle jsme schopni zhotovit do 3 pracovních dnů,“ doplňuje optometristka.

„Tuto službu teprve rozjíždíme, věříme ale, že řadě našich pacientů usnadní život a že bude stejně vyhledávaná jako třeba půjčovna a prodejna zdravotnických potřeb,“ uzavírá ředitel nemocnice Petr Sládek.