10. 10. 2014

V pátek 10. října v 10 hodin byl slavnostně otevřen přestřižením pásky centrální objekt chirurgických oborů v Uherskohradišťské nemocnici. V druhé polovině října pak začne stěhování oddělení a 1. listopadu by měla budova začít sloužit veřejnosti.

Jen pro představu - na každém podlaží (pravá část) je na lůžkových odděleních16 dvoulůžkových a tři jednolůžkové pokoje, celkem tedy 120 standardních lůžek. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, novými moderními lůžky a stolky, dorozumívacím zařízením vyššího typu, televizí a klimatizací. Jednotlivá podlaží jsou oddělena pro lepší orientaci barevně: traumatologie a ortopedie modře, chirurgie zeleně, další část chirurgie, urologie a ORL oranžově a páté podlaží, ve kterém je umístěna další část chirurgie, žlutě.

V protilehlých prostorách budovy (levá část) jsou lůžka jednotky intenzivní péče, následné intenzivní péče, lůžka anesteziologicko resuscitačního oddělení a centrální operační sály s centrální sterilizací. Celkem tedy 28 akutních lůžek.

Při vstupu do objektu nechybí ani bufet s příjemným posezením, nová lékárna s konzultační místností, ve druhém podlaží potom najdou pacienti a návštěvníci také Galerii Patro, ve které je k vidění tematická výstava k 90. výročí založení Uherskohradišťské nemocnice. Součástí jsou dobové fotografie a historické trojrozměrné předměty, úzce související s prací lékařů v nemocnici.