17. 5. 2018

Tři desítky maminek, nastávajících nebo i krátce po porodu, se účastnily semináře, který pro ně včera odpoledne pořádala Uherskohradišťská nemocnice v příjemné atmosféře kavárny Cafe 21 v centru Uherského Hradiště.

Účastnice semináře se díky přednáškám odborníků seznámily s náročným obdobím kolem porodu, řeč byla o vývojové psychologii kojenců, k dispozici jim byla rovněž certifikovaná laktační poradkyně a maminky se mohly zapojit i do praktického nácviku péče o novorozence.

„Seminář je součástí projektu Rok dítěte, který nemocnice pro letošek vyhlásila na podporu našeho dětského oddělení. Ženy před porodem i v prvních měsících po něm mají řadu otázek, na které si nedokážou samy odpovědět. Chtěli jsme jim dát možnost mluvit s našimi odborníky. Určitě byl velmi dobrý nápad umístit akci do prostředí kavárny v centru města, atmosféra tak byla více uvolněná a maminky se nebály zeptat na to, co je zajímá,“ podotkla Irena Baroňová, zástupkyně primáře dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

V úvodu semináře vystoupili psychologové Marta Beníčková a Ondřej Vávra z Psychologické ambulance UHN, mladé maminky ve své přednášce provedli náročným obdobím kolem porodu a vývojovou psychologií kojenců. Následovala přednáška laktační poradkyně Petry Omelkové o kojení a péči o novorozence. Součástí semináře byla rovněž ochutnávka zdravého mlsání pro kojící maminky i s recepty na přípravu těchto dobrot. Akci navíc finančně podpořily firmy Kočárky Brod, Nestle, Hipp, Bayer, Medela a Feel Eco, díky jejich podpoře bude možné zakoupit novorozenecké váhy na oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Zpracoval a další informace poskytne:
Bc. Egon Havrlant
tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje