30. 6. 2015

Do části areálu Uherskohradišťské nemocnice se opět vrátil stavební ruch. Tentokrát se jedná o přístavbu ke stávající budově oddělení klinické biochemie.

Do přístavby se po dokončení stavebních prací přestěhuje oddělení klinické mikrobiologie a imunologie. Důvodem stěhování je snaha sloučit provoz nemocničních laboratoří do jedné budovy a postupně opustit dnes již téměř prázdnou východní část areálu nemocnice. "Součástí stavebních úprav je rovněž zateplení obvodového pláště a střechy stávající budovy oddělení klinické biochemie, výměna okenních a dveřních výplní a oprava silnoproudé elektroinstalace a kanalizace," popisuje další práce ing. Pavel Lečbych, projektový manažer UHN. Veškeré náklady na stavbu přijdou nemocnici na necelých 19 milionů korun. Pokud stavební práce půjdou podle plánu, vše by mělo být hotovo do konce tohoto roku.

Další chystanou investiční akcí tohoto roku v Uherskohradišťské nemocnici bude přístavba k transfuzní stanici. Do ní by se měla přestěhovat hematologická ambulance, která zatím sídlí u již zrušeného starého vjezdu do nemocnice. V současné době se vyřizuje stavební povolení, samotná stavba by měla být zahájena ve druhé polovině srpna.

Uherskohradišťská nemocnice se tak omlouvá všem svým návštěvníkům za případné komplikace způsobené stavebním ruchem.