16. 5. 2017

Uherskohradišťská nemocnice dnes od Nadace Křižovatka převzala celkem 14 nových monitorů dechu. Tyto přístroje v celkové hodnotě 41 580,- Kč nemocnici darovaly společnost Hamé, EVPÚ, V.P.M. – TRANS a FONERGY.

„Monitor dechu je zařízení, které upozorní zvukovým signálem okolí, že kojenec přestal dýchat na více jak 20 vteřin, a umožní tak na tuto životohrožující situaci okamžitě reagovat (zahájením resuscitace, přivoláním odborné pomoci). Jeho použití tak podstatně zvyšuje bezpečnost péče o malé děti, zvláště během jejich spánku. Za dobu spolupráce s Nadací Křižovatka zachránily tyto přístroje život minimálně dvěma dětem. Chtěli bychom proto velmi poděkovat Nadaci křižovatka a všem sponzorům za pravidelnou obměnu těchto zařízení na našem oddělení,“ vysvětlil MUDr. Jan Petrželka, primář dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice.