18. 5. 2020

Krizový režim, množství hygienických a bezpečnostních opatření, důraz na používání ochranných pomůcek - nemocnice založené Zlínským krajem postupují společně v řešení situací vyvolaných pandemií koronaviru. Jak vypadá aktuálně život v nich ukazuje krátká videoreportáž, kterou tato zdravotnická zařízení nyní zveřejnila na svých webových stránkách a profilech na sociální síti Facebook.

Videoreportáž byla natočena v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži, které spolu při řešení problémů či požadavků úzce spolupracují. „V tom je situace u nás jiná než v dalších krajích. Naše nemocnice si vycházejí vstříc, přijímají společná opatření, navzájem si pomáhají. Pandemie koronaviru potvrzuje, že model čtyř spolupracujících nemocnic funguje a že přináší profit zejména pacientům,“ připomíná Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Každá z nemocnic založených Zlínským krajem má při řešení současné situace své úkoly. O tom, že se s nimi vyrovnávají úspěšně, svědčí i statistiky. S potvrzenou koronavirovou infekcí bylo hospitalizováno přes čtyřicet pacientů, v regionu zemřel v souvislosti s onemocněním covid-19 pouze jeden člověk, téměř dvě stovky lidí se již uzdravily.

VIDEO KE SHLÉDNUTÍ ZDE.