20. 5. 2021

Základním posláním organizace Nedoklubko je podpora rodin předčasně narozených dětí, a právě pro ně jsou určeny dárky v podobě oblečků a hraček, které spolek předal novorozeneckému oddělení.

Ručně šité zavinovačky, čepičky, ale i háčkovaná zvířátka jsou malým startovním dárkem pro miminka, která se rozhodla podívat na svět o pár dnů či týdnů dřív.

„Do Uherskohradišťské nemocnice jezdím několikrát do roka a vždy mám s sebou zásobu dárků pro maminky a předčasně narozená miminka. Naše organizace funguje na dobrovolnické bázi, látky, příze a šikovné ruce, které z nich vytvoří krásné výtvory, nám darují podporovatelé naší organizace. I malým dárečkem lze udělat velkou radost“, uvedla Karla Uherková.

Spolek Nedoklubko letos také organizoval dobročinný projekt Běh a procházka pro miminka do dlaně. Do akce se zapojili i hráči Slovácka, kteří se rozhodli podpořit novorozenecké oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Moc děkujeme!