27. 3. 2015

Noc s Andersenem se dnes uskutečnila i na dětském oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Jde sice o akci večerní a noční, malí pacienti se ale musí léčit a neponocovat, proto se každoročně čte na oddělení během dne.

Do nemocnice přijely i obě zakladatelky dnes už celostátní a přeshraniční akce, knihovnice z Městské knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti Hana Hanáčková a Miroslava Čápová. Ředitel této knihovny Radovan Jančář dětem  přečetl poselství pohádkového režiséra Zdeňka Trošky, herečka Hoffmannova divadla z Uherského Hradiště Míša Holíková pak v kostýmu Pipi Dlouhé punčochy dětem zazpívala a zahrála úryvek z představení. Noc s Andersenem se letos na dětském oddělení uskutečnila už po desáté.
"Vždy jsme chtěli našim malým pacientům dávat ještě něco navíc. Kromě kvalitní odborné péče zkrátka myslíme i na tu malou dětskou duši – a Noc s Andersenem je jednou z mnoha takových aktivit," uvedl primář dětského oddělení UHN MUDr. Jan Petrželka. "Doufáme, že znovu svým způsobem přispěje nejen k naplnění cílů, pro které původně v hradišťské knihovně vznikla, ale i ke zmírnění zdravotních potíží našich nemocných dětí," dodal primář Jan Petrželka.