26. 3. 2018

Na dětském oddělení Uherskohradišťské nemocnice se v pátek 23. března uskutečnil další ročník Noci s Andersenem. Tradiční čtení z knížek probíhalo v noci na mnoha místech v České republice. Nemocné děti však potřebují odpočívat, proto se pro ně akce jako každý rok konala již v poledne.

Jedním z letošních témat Noci s Andersenem bylo Povídání o pejskovi a kočičce. Do Uherskohradišťské nemocnice zavítala zakladatelka této tradiční akce, knihovnice z Městské knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti Hana Hanáčková. Spolu s kolegyní Bronislavou Jakoubkovou předčítaly dětem pohádku právě z knihy Povídání o pejskovi a kočičce a zapojily je do příběhu.

Noci s Andersenem se každoročně účastní více než 1 600 knihoven v České Republice, na Slovensku a v dalších zemích. Akce vznikla před 18 lety právě v knihovně v Uherském Hradišti. „Chceme děti přivést zpět od počítačů ke knihám a ukázat jim, že číst knížky může být velké dobrodružství. A samozřejmě nezapomínáme ani na děti v nemocnici, kterým takto zpestříme jejich pobyt,“ uvedla Hana Hanáčková. Noc s Andersenem na dětském oddělení závěrem ještě zpestřilo loutkové představení o kašpárkovi s vodníkem. Připravily ho herečky z loutkového divadla při TJ Sokol Uherské Hradiště.

Další informace:

Mgr. Dana Lipovská