25. 3. 2015

Také letos se v Uherskohradišťské nemocnici uskuteční Noc s Andersenem. V pátek 27. března budou malým pacientům na dětském oddělení předčítat z knížek herečka Hoffmannova divadla z Uherského Hradiště Míša Holíková v kostýmu z představení Pipi Dlouhá punčocha a ředitel hradišťské knihovny Radovan Jančář.

Akce Noc s Andersenem vznikla v roce 2000 v Městské knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti a iniciovaly ji místní knihovnice Hana Hanáčková a Miroslava Čápová. Poprvé se uskutečnila jako noční dobrodružství pro dvacet dětí a jejím cílem bylo dát dětem osobní příklad, ukázat jim, že číst je velké dobrodružství. Současně chtěla hradišťská knihovna touto akcí oslavit Mezinárodní den dětské knihy, který se připomíná každoročně 2. dubna po celém světě – je to den narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.
2. dubna 2005 s k Noci s Andersenem připojilo jako vůbec první nemocniční oddělení i dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice. "Vždy jsme chtěli našim malým pacientům dávat ještě něco navíc. Kromě kvalitní odborné péče zkrátka myslíme i na tu malou dětskou duši – a Noc s Andersenem je jednou z mnoha takových aktivit," uvedl primář dětského oddělení UHN MUDr. Jan Petrželka.  V pátek 27. března 2015 tedy proběhne akce v nemocnici již po desáté. "Doufáme, že znovu svým způsobem přispěje nejen k naplnění cílů, pro které původně v hradišťské knihovně vznikla, ale i ke zmírnění zdravotních potíží našich nemocných dětí," dodal primář Jan Petrželka.

Tématem letošního ročníku budou i pohádky Jana Drdy, od jehož narození letos uplyne 100 let.