1. 4. 2016

Prvním místem v České republice, kde organizátoři zahájili tradiční akci Noc s Andersenem, bylo dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Hospitalizované děti se každoročně těší na čtení nebo zajímavé divadélko. A protože se malí pacienti musí léčit a neponocovat, začínají už odpoledne.

Do nemocnice přijely i obě zakladatelky dnes už celostátní a přeshraniční akce, knihovnice z Městské knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti Hana Hanáčková a Miroslava Čápová, a také její ředitel Radovan Jančář. Hospitalizovaným dětem přivezli dárky a velké překvapení – loutkoherečku Lenku Sasínovou. Děti si mohly užít pohádku Otesánek v jejím originálním pojetí. “V rámci akce Noc s Andersenem jsem v nemocnici poprvé. Jsem ráda, že mohu malým pacientům zpestřit jejich pobyt a trochu je rozveselit,” řekla Lenka Sasínová, která mimochodem v loňském roce právě s pohádkou Otesánek vyhrála v kategorii individuální výstupy s loutkou festival Loutkářská Chrudim.
Noc s Andersenem se letos na dětském oddělení v Uherskohradišťské nemocnici uskutečnila už po jedenácté.