11. 8. 2023

V návaznosti na Světový týden kojení přináší Uherskohradišťská nemocnice nový díl podcastu Pulsování, věnující se tématu nejpřirozenější výživy malých dětí. Za mikrofon tentokrát usedla dětská sestra a certifikovaná laktační poradkyně Mgr. Petra Půčková.

„Ze své dlouhodobé praxe vím, že kojení není vždy samozřejmostí. Chtěla bych však všechny maminky ujistit, že je velmi důležité, věřit vlastnímu tělu a snažit se být trpělivá. V křehkých začátcích pomáhám maminkám zorientovat se v konkrétních potížích při kojení, zejména se správnou technikou přikládání miminka k prsu,“ uvádí Mgr. Půčková.

Nový díl Pulsování přinese posluchačům odpovědi na nejčastější otázky, včetně přípravy na kojení v době těhotenství, jeho doporučenou četnost a frekvenci i co dělat, pokud kojící maminka onemocní. Jedním z témat rozhovoru jsou také pověry a mýty, se kterými se laktační poradkyně setkává v praxi nejčastěji.

Všechny epizody podcastu z Uherskohradišťské nemocnice jsou dostupné na webových stránkách nemocnice, Facebooku, Youtube i Spotify.