7. 4. 2017

Stavba nové interny je druhou etapou výstavby centrálního objektu. V rámci první etapy vznikl v roce 2014 centrální objekt chirurgických oborů, nyní začne Uherskohradišťská nemocnice koncem dubna stavět další pavilon.

Do nového objektu, který by měl být dokončen v letních měsících příštího roku, se přestěhují obě interny a také dětské oddělení. Celkem budou mít pacienti k dispozici 141 lůžek (121 interny, 20 dětské), 9 lůžek získá návazná intenzivní péče a 7 dětská JIP. Pacienti i personál budou mít daleko větší komfort, samozřejmostí jsou jedno a dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením, klimatizace, internet a podobně. Součástí objektu budou také ambulance s čekárnami, objekt bude napojen na hlavní centrální budovu i na plicní pavilon, dojde tedy k další centralizaci areálu UHN, pacienti nebudou muset na vyšetření venkovním areálem, vše proběhne tzv. suchou nohou, samozřejmostí jsou i provozní úspory.