9. 4. 2018

Zveme všechny návštěvníky nemocnice na novou výstavu do Galerie Patro, která sídlí v budově Centrálního objektu chirurgických oborů Uherskohradišťské nemocnice. K vidění jsou obrazy malované horkým voskem.

Technika enkaustika je antická technika malování horkým voskem, která patří ke kreativním formám malířství. „Tato technika si mě našla v pravou chvíli a kdyby ji kdysi dávno nevymyslel někdo jiný, musela bych si ji vymyslet sama. I po třech letech mě dokáže stále překvapovat a inspirovat,“ dodala PhDr. Helena Šuranská, autorka obrazů. Vernisáž zahájila PhDr. Pavla Kotyzová, dobrá přítelkyně samotné autorky. O doprovodný program se postarala cimbálová muzika Čardáš z Bojkovic, v čele s primáškou Petrou Jakšíkovou.

Výstava potrvá do 31. května 2018.