7. 9. 2021

V rámci pravidelné obnovy přístrojového vybavení a trvalého zvyšování kvality léčebné péče byly na dialyzační středisko Uherskohradišťské nemocnice dodány dva nové dialyzační přístroje – tzv. umělé ledviny.

Tyto přístroje představují inovativní dialyzační systém Fresenius 6008, který přináší řadu novinek, zároveň poskytuje kompletní terapeutické portfolio včetně nejnáročnějších dialyzačních procedur. Jednou z největších výhod je přizpůsobení léčby každému pacientovi na míru.

„Individualizace terapie příznivě ovlivňuje život dialyzovaného pacienta, a to nejen snížením počtu komplikací při a mezi jednotlivými dialýzami,“ uvádí výhody primář Lubomír Strnadel, vedoucí dialyzačního střediska.

Díky zjednodušeným postupům a ergonomickému designu snižují přístroje zátěž zdravotního personálu. Úspora času, který v případě jiných systémů musí sestra věnovat obsluze přístroje, se pozitivně odrazí ve vlastní péči o jednotlivého pacienta.

„Zařazení nových přístrojů do provozu našeho dialyzačního střediska znamená zkvalitnění léčebné péče i zatraktivnění práce pro personál oddělení,“ dodává primář Strnadel.