26. 1. 2018

Neurologické oddělení Uherskohradišťské nemocnice pořídilo dva nové přístroje za téměř dva miliony korun. Modernější verze EEG a EMG (elektroencefalografie a elektromyografie) umožní přesnější a rychlejší stanovení diagnózy.

EEG a EMG jsou přístroje, bez kterých se neobejde žádná neurologická diagnostika. Díky EEG pacientovi lékař vyšetří aktuální elektrickou aktivitu mozku. Přístroj se používá obvykle při záchvatových onemocněních, ztrátě vědomí, po mozkové příhodě, při zánětech, úrazech nebo nádorových onemocněních mozku. „Pořízení moderního přístroje nám umožňuje přesnější diagnostiku patologických neurologických stavů. Další výhodou je možnost pořízení delšího záznamu než při standardním vyšetření,“ uvedl primář neurologického oddělení UHN MUDr. Petr Procházka.

Vyšetření EMG zachytí elektrickou aktivitu svalů pacienta. Používá se při onemocnění svalů a nervů, při patologických stavech nervosvalového přenosu. I tento modernější přístroj umožní přesnější a rychlejší stanovení diagnózy a poté nasazení adekvátní terapie.

Nákup obou přístrojů byl financován z evropských dotací Integrovaného regionálního operačního programu.

Další informace:

Mgr. Dana Lipovská