25. 1. 2016

Uherskohradišťská nemocnice přichází v letošním roce a v rámci projektu Rok mozku s novinkou – půjčováním postelí pacientům domů. Placená služba je určena seniorům, osobám se zdravotním postižením a pacientům po úrazech a operacích.

Nemocnice prozatím půjčuje elektrická polohovací lůžka, a to za měsíční cenu 800 korun s matrací a 600 korun bez matrace. Mechanická polohovací lůžka potom za 400 korun s matrací a 300 korun bez matrace. "Postele mají nastavitelnou výšku a je možné pacienta různě polohovat. Matrace jsou antidekubitní, tedy s preventivním účinkem proti proleženinám," uvedla Mgr. Petra Dvořáková, farmaceutka UHN, na kterou se zájemci mohou přímo obracet (tel. 724 473 191). Dodala také, že každého klienta osobně proškolí ohledně manipulce s lůžkem, která však není nijak složitá.

Lidem, kteří si lůžko zapůjčí, nabídne Uherskohradišťská nemocnice také jeho dopravení na dané místo. Účtovat si bude 10 korun za kilometr. Minimální doba půjčení postele je dva týdny, jinak časově neomezená. Jen pro informaci – cena jedné elektrické polohovací postele s matrací se pohybuje kolem 30 tisíc korun.

Uherskohradišťská nemocnice má ještě v plánu v průběhu několika měsíců otevřít prodejnu zdravotnických potřeb. Součástí prodejny se poté stane nejen půjčování lůžek, ale také dalších zdravotnických pomůcek jako jsou chodítka, mechanické vozíky, pomůcky do koupelny, klozetová křesla a jiné kompenzační pomůcky.