6. 11. 2017

Nutriční poradna Uherskohradišťské nemocnice má nově k dispozici váhu od firmy Abbott. Váhu převzala vedoucí nutriční terapeutka Uherskohradišťské nemocnice Jolana Vávrů, která v přístroji vidí šanci k modernizaci poradny.

„Váha Tanita přináší vyšší atraktivitu pro pacienta a komfort pro personál. Dříve jsme naměřené hodnoty vpisovali ručně do tabulky a celý proces byl zdlouhavý, nyní má pacient všechny naměřené hodnoty hned před sebou na barevném monitoru a včetně popisu je dostane vytištěné v jednom dokumentu,“ popisuje výhody nutriční terapeutka Vávrů. Váha se ovládá jednoduše na dotykovém displeji a výstupní hodnoty jsou například hmotnost, množství tuku, množství svalové hmoty nebo hodnota bazálního metabolismu. Naměřená data jsou okamžitě odesílána do počítače či přímo do tiskárny. Váha, jejíž pořizovací cena se pohybuje okolo 120 000 Kč, bude v Uherskohradišťské nemocnici zapůjčena minimálně půl roku.

Nutriční terapeutky ve spolupráci s lékaři a ošetřovatelským personálem zabezpečují nutriční potřeby hospitalizovaných pacientů, poskytují konzilia, edukace a nutriční intervence. Mimo to poskytují komplexní poradenství v oblasti výživy pro ambulantní klienty. Nutriční ambulance je otevřena každou středu od 13 do 17 hodin s nutností objednání předem na tel. 572 529 230.