5. 10. 2023

Aktuální pohledy v urologii představili svým kolegům prostřednictvím odborných přednášek zdravotníci Urologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Program konference, která se uskutečnila ve středu 4. října v prostorách kina Hvězda, sestával z prezentací věnující se například ambulantním diagnostickým postupům, péči o operované pacienty a řešení urologických obtíží.

„Rok 2020 i 2021 byl v naší nemocnici vyhlášen Rokem muže. Jednalo se o projekt zaměřený na zdraví mužů a také na osvětu a prevenci nejzávažnějších onemocnění. Některé z plánovaných akcí se však kvůli pandemii koronaviru neuskutečnily, jsem proto moc rád, že se podařilo na tradici v pořádání odborných konferencí navázat a že jsme mohli prezentovat práci našeho oddělení a zároveň se setkat i s kolegy z okolních ambulancí,“ sdělil MUDr. Marek Heča, primář urologického oddělení.

Sérii prezentací věnující se aktuálním urologickým tématům doplnil zajímavou přednáškou na téma Cesta mužskou duší klinický psycholog Mgr. Ondřej Vávra.

O konference je ze strany zdravotníků zájem, středečního odborného programu se zúčastnilo téměř 230 lékařů a sester z regionu. Další konferenci plánuje Uherskohradišťská nemocnice uspořádat na jaře 2024.