25. 4. 2024

Ve středu 24. dubna se v prostorách kina Hvězda v Uherském Hradišti uskutečnila tradiční jarní konference, tentokrát na téma „Kazuistiky napříč obory“.  Odborný program v podobě představení zajímavých případových studií připravili pro své kolegy zdravotníci Uherskohradišťské nemocnice.

„V letošním roce slaví naše nemocnice 100 let od svého založení. Rozhodli jsme se proto dát příležitost všem oddělením, které si ze svých odborností připravili něčím výjimečné a poutavé kazuistiky. Jejich prostřednictvím jsme tak měli možnost poznat zajímavé medicínské případy, se kterými se kolegové v nemocnici v průběhu let setkali,“ sdělil předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Účastníci konference se dozvěděli o neobvyklých diagnózách a osudech pacientů napříč anesteziologicko resuscitační, chirurgickou, porodnicko gynekologickou, urologickou, interní, neurologickou i hematologickou odborností. Zastoupeno bylo také oddělení klinické psychologie a oddělení následné péče.

„Moc mě těší, že v hledišti byla zaplněna téměř všechna místa a o prezentace práce našich zdravotníků je zájem nejen mezi kolegy z nemocnice, ale i mezi ambulantními speciality, praktickými lékaři a zdravotníky z okolí. Mimo odbornou stránku věci je tak pořádání konferencí skvělou příležitostí ke společnému setkání a propojení nemocnice s privátním sektorem,“ dodal MUDr. Sládek.

Podzimní konference, na které se s kazuistikami představí další oddělení Uherskohradišťské nemocnice, se uskuteční 25. září 2024 opět v prostorách místního kina Hvězda.