12. 2. 2020

Už téměř čtvrt století patří Zdravotnický ples k vrcholům plesové sezóny v Uherském Hradišti. Letošní 24. ročník si v sobotu nenechaly ujít bezmála čtyři stovky účastníků. V prostorách Klubu kultury je čekala opět skvělá atmosféra a pestrý program, pořadatelem oblíbené společenské akce byla tradičně Uherskohradišťská nemocnice.

O hudební produkci se postarala populární česká zpěvačka Olga Lounová se svou kapelou, swingový orchestr Zatrestband a cimbálová muzika Harafica. Večerem provázel moderátor David Vacke, který společně s ředitelem Uherskohradišťské nemocnice Petrem Sládkem popřál hostům v úvodu plesu dobrou zábavu. Parket při předtančení obsadily páry z uherskohradišťského Tanečního klubu Rokaso s ukázkami klasických i moderních tanců. Hosté potom tančili po celý večer za doprovodu swingového orchestru Zatrestband z Vysočiny. Pěveckou hvězdou večera byla zpěvačka Olga Lounová, která bavila publikum před půlnocí během hodinového vystoupení se svým bandem.

Součástí doprovodného programu plesu byl už jubilejní 20. košt vína v malém sále, o který se tradičně postarali manželé Hrňovi. Slavnostního zahájení koštu se spolu s organizátory ujali i tanečníci Hradišťanu a hudební složku při ochutnávání vzorků vína obstarala cimbálová muzika Harafica. Zájemci se mohli v předsálí nechat zvěčnit ve Slovácké fotobudce. Koho přepadl hlad, měl příležitost si zajít na teplou večeři do přilehlé restaurace, nebo ochutnat dobroty z rautu a cukrárny, které připravila nemocniční kuchyně.

„Je těžké udržet laťku našeho zdravotnického plesu stále tak vysoko a proto mám radost, že se nám to alespoň podle ohlasů plesových hostů daří. Co mě rovněž moc těší, je fakt, že jsem mezi hosty letos viděl hodně nových tváří. Jsem také velmi rád, že jsme konečně získali silného partnera pro organizaci tohoto společenského setkání, které v příštím roce oslaví už své pětadvacáté výročí. Poděkování tedy patří hlavnímu sponzorovi akce, kterým je společnost AUTO UHERSKÉ HRADIŠTĚ, děkuji ale také svým kolegům za organizaci plesu a rovněž všem hostům, kteří se jej účastnili,“ zhodnotil letošní ročník Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.